O firmie
JBS czyli Jakub i Bartosz Skotniccy. Jesteśmy braćmi i od zawsze interesowaliśmy się techniką, z którą mieliśmy styczność nieprzerwanie od młodych lat. Firma powstała w odpowiedzi na potrzeby lokalnego rynku. Okazało się bowiem, że doświadczenie zdobyte zarówno w niekomercyjnych jak i komercyjnych projektach z dziedziny automatyki, robotyki i programowania może pomóc w rozwiązywaniu wielu problemów firmom, które wykorzystują w swojej działalności nowoczesną technikę. Dzięki temu na co dzień robimy to co sprawia nam przyjemność jednocześnie pomagając innym, będąc często alternatywą dla zagranicznego serwisu.

Do nowych zleceń podchodzimy z otwartym umysłem, nie działamy szablonowo, stosujemy to co proponują współczesne technologie np.:
- sterowniki programowalne
- pneumatyka
- włókna kompozytowe
- aplikacje komputerowe
- mikrokontrolery
.. oraz wiele innych, które pozwalają na osiąganie sukcesów w branży.

Bardzo ważne jest dla nas aby proponować i dostarczać rozwiązania optymalne, zgodnie z potrzebami klientów. Możemy poszczycić się tym, że nigdy nie zostawiamy partnerów w potrzebie doprowadzając do końca projekty, których się podejmujemy.Nasz zespół
Jakub Skotnicki

Założyciel firmy JBS Solutions. Absolwent studiów informatycznych w Koszalinie oraz zarządzania w Poznaniu. Swoją karierę zawodową zaczynał jako programista a następnie lider zespołu przewodząc wielu projektom z dziedziny IT. Jego praca została wysoko oceniona dzięki czemu awansował na stanowisko dyrektora ds. produkcji oprogramowania. Uczestnik wielu szkoleń i kursów dotyczących zagadnień zarządzania. W wolnym czasie bardzo chętnie poświęca czas lekturze oraz aktywnej formie wypoczynku, szczególnie tej ekstremalnej. Od niedawna pasjonat podróży.
Bartosz Skotnicki

Automatyk w firmie JBS Solutions. Absolwent studiów wyższych na wydziale mechanicznym w Koszalinie. Prace dyplomowe wykonywał w katedrze automatyki budując w pełni autonomicznego robota mobilnego. Mechanikę, automatykę oraz elektronikę traktuje jako pasje, co przyczyniło się do zdobycia szerokiej wiedzy w zakresie budową maszyn CNC oraz sterowania napędami maszyn sterowanych numerycznie. Uczestnik kursów modelowania trójwymiarowego w programie Solid Works. Czas wolny chętnie spędza na dokształcaniu się z dziedzin mechaniki oraz automatyki budując własne projekty. Jako aktywną formę wypoczynku traktuje jazdę rowerem oraz kitesurfing/snowkiting/landkiting.